Кога почвате да пръскате срещу късно гниене по ябълка?
Рейтинг:20
Сега или през август?
Рейтинг:853
Патогенът зимува като мицел по заразените леторасти и мумифицираните плодове. Когато конидиите по плода се образуват през есента, те също зимуват и са първоизточник на инфекция през вегетационния период.
Хубави препaрати срещу тези болест са : Фонтелис СК, Хорус 50 ВГ, Пролектус 50 ВГ и др. разбира се. Просто тези съм изпробвал и ефекта е много добър. Ако искате да направиме една схема за пръскане можете да ми напишете на емайл : vencislav2021@abv.bg и ще Ви напиша схема кога и с какво да пръскате в дадените периоди. Зависи и от културата разбира се, но като гледам Ви интересува относно ябълката.
нерегистриран
Нищо не разбрахме от отговора ти, а питането е кога да започнем,с какво...ако напишеш схемата си във форума какво ще ти стане, голяма част сме любители-градинари
Рейтинг:853
Петър, няма как да ти напиша схема за пръскане на овошни дръвчета тука, тъй като ще ми бъде трудно да го изпиша всичко.
Но щом искате с какво да пръскане ето :
1. Бордомикс плюс Акарзин - две пръскания ( януари - февруари ) - Това пръскане е много важно, защото ако времето е като тази година и овошките бързо напъпиха. Трябва да се внимава с Акарзина да не се запечатат пъпките. Тогава можем спокойно да заменим двата препарат с Ватрал. Който ще ни даде същият ефект.
2. Каптан плюс Децис ( 2 - 3 пръскания зависи от времето - февруари, март )
3. Скор плюс Карате ( Март ,Април - отново зависи от времето може да се стигне и до 3 пръскания )
4. Скор ( Хорус ) плюс Децис ( Април , Май )
Пак казвам това е примерна схема и тя може да има изменения зависимост от време , неприятели , болести и т.н.
Отговорете без регистрация или влезте в профила си.